כספות קטנות לבתי כנסת

כספות קטנות לבתי כנסת
כספות קטנות לבתי כנסת

בתי כנסת הינם מקומות אשר מחזיקים לעיתים קרובות פרטים יקרי ערך

בניגוד למה שניתן לשער, בתי כנסת מחזיקים בדרך כלל בפרטים יקרי ערך רבים. בין אם מדובר בכסף הגזברות או בתשמישי קדושה כגון יד לקריאה בספר תורה ושופרות, אנו יכולים למצוא פרטים אשר ערכם רב ביותר, ואשר אנשים רבים היו מעוניינים בגניבתם. לאור האמור, בתי כנסת רבים יכולים לעשות שימוש בכספת בכדי להגן על פרטים יקרים אלו, כאשר ישנו מגוון רחב ביותר של כספות אשר יכול להתאים.

ברוב בתי הכנסת ניתן לעשות שימוש מספק בכספות קטנות

אמנם ישנם דברי ערך גדולים רבים אשר נרצה להגן עליהם בבית כנסת, אפילו ספרי תורה מסוימים, אולם לא נוהגים לאכסן אותם במקום אליו הנגישות מוגבלת ועליהם ניתן להגן באמצעים אחרים כגון מצלמות. כספות בבתי כנסת משמשות בעיקר לשמירה על כספים ומסמכים חשובים, אשר הינם חלק חשוב מהניהול התקין של כל בית כנסת. לשם מענה על צורך זה, ניתן לעשות שימוש בכספות קטנות- כספות אשר יספקו מקום מספיק לאכסון הפרטים החשובים וכן ניתן יהיה להסתיר בקלות במבנה בית הכנסת, מבלי לעורר אף את תשומת לב המתפללים להימצאותה של כספת. כמובן שכיום ישנן כספות קטנות איכותיות ביותר, אשר מספקות אבטחה מרבית למרות גודלן הקטן.

מומלץ לשקול שילוב של כספת בכל בנייה של בית כנסת חדש

חשוב להתקין נכון כל כספת חדשה בה אנו עושים שימוש בכדי להפיק ממנה את המרב. כספות רבות דורשות התקנה המשלבת אותן בבניין, בין אם בקיר או ברצפה, דבר אשר דורש שיפוץ במידה ומדובר בבניין עומד. מסיבה זו, כאשר בונים בית כנסת חדש, חשוב לנצל את המצב ולשקול שילוב של כספת כבר בשלבי הבנייה, דבר אשר יבטיח התקנה פשוטה וקלה יותר של הכספת וכמובן התקנה נכונה המספקת את רמת האבטחה המרבית. גם אם ברצונכם להתקין כספת קטנה בבית כנסת שכבר עומד, מומלץ לעשות זאת על פי המלצות היצרן ולהיעזר בבעל מקצוע לשם כך, היות וכספת אשר אינה מותקנת כראוי עלולה להיות פשוטה לגניבה ופריצה.